Dusza kobiety luksusowej

Luksusowa dusza karmi się dobrą książką, interesującym filmem czy serialem, ciekawym spektaklem, koncertem ulubionego wokalisty – lista jest bardzo długa. To od nas zależy jak zdefiniujemy luksus, czy będzie to coś, co sprawia nam przyjemność po ciężkim dniu w pracy, czy to na co czekaliśmy długo, marzyliśmy o tym i w końcu nastąpiło?

Luksus duszy, to również spokój, na jaki możemy sobie pozwolić i relaks w czystej postaci. Każda z nas jest inna, mamy rozmaite bagaże doświadczeń, które wpływają na nasze odczuwanie luksusu.

Często mówi się o kimś “niepokorna dusza z niej” albo “lżej mi na duszy”, “coś dla ciała i dla ducha” – każda z nas z pewnością spotkała się z tymi określeniami i intuicyjnie wie o co chodzi z duszą, niemniej jednak psychologowie uważają, że coś takiego jak dusza, po prostu nie istnieje. W naszym przekonaniu, wszystko, co robimy dla relaksu, po to aby dobrze się poczuć, karmi naszą duszę, nasze wnętrze.
Ile razy kupiłaś przepięknie pachnąca kulę do kąpieli, zapaliłaś świeczki w łazience i przy kojącej zmysły muzyce relaksowałaś się po ciężkim spotkaniu? Te świeczki i muzyka, to właśnie pożywienie dla naszej duszy. Podświadomie więc wyczuwamy, że aby osiągnąć pełnię szczęścia, należy zadbać o wnętrze.
I to jest właśnie w tym wszystkim najpiękniejsze – dla każdej z nas luksus duszy osiągnięty zostanie inaczej, dla jednych prościej, dla innych bardziej skomplikowanie i z większą dbałością o szczegóły. Ważne jest to, żebyśmy o tym pamiętały – tylko wtedy będziemy naprawdę zadowolone i szczęśliwe, a ludzie z naszego otoczenia z pewnością to zauważą.

Postaramy się zaprezentować Wam w tej rubryce propozycje, które wpłyną pozytywnie na Wasze luksusowe dusze – rozsiądźcie się wygodnie w fotelu, na kanapie czy po prostu gdziekolwiek jesteście i … odpocznijcie:)