Umysł kobiety luksusowej

Luksusowy umysł, to taki, który się ciągle rozwija, nie stoi w miejscu. Poszukujący, odważny, niepokorny, gotowy na kolejne wyzwania, świadomy swoich możliwości. Luksus umysłu, bowiem można rozpatrywać w kategoriach czegoś, na co nas stać, na co możemy sobie pozwolić.

Czy będzie to krok w stronę zmiany pracy, czy myśl o dodatkowym biznesie, który uzupełni domowy budżet, a może przez ułamek sekundy pozwolimy sobie na marzenie o ciekawym szkoleniu, które przybliży nas do zdobycia umiejętności, o których gdzieś tam z tyłu głowy myślałyśmy, ale zawsze coś nas od tych myśli skutecznie odciągało.

Często myśląc o luksusie pojawiają nam się w głowie drogie sprzęty, kosmetyki, ubrania. Materialne skojarzenia z luksusem są tak mocno zakorzenione w naszych umysłach. Tymczasem to, co robimy dla siebie i z myślą o sobie w aspekcie naszego ja, samorozwoju jest równie ważne, o ile nie ważniejsze. Bo przecież w naszej głowie wszystko się zaczyna. Proces podejmowania decyzji, czy wnioskowania, pamięć, czy wspomnienia. W tym zabieganym świecie, gdzie bombardowani jesteśmy tysiącami informacji, sporządzamy listy zadań do wykonania, nasze terminarze spotkań pękają w szwach, po powrocie do domu ogarniamy te nasze metry kwadratowe i znowu wszystko na szybko. To zawrotne tempo sprawia, że nie mamy czasu, aby na chwilę się zatrzymać i zastanowić. Kiedy już znajdziemy rzeczywiście chwilę, z pewnością “dla relaksu” sięgniemy po tablet czy smartfon i przeskrolujemy co tam nowego w internetach. I tak dzień za dniem. Brakuje nam czasu na snucie refleksji nad własnym życiem, bo ciągle ten czas czymś zapełniamy. A wystarczy wyjechać z miasta. Od razu zaczynamy dostrzegać małe rzeczy. Nasz umysł jakby na nowo odkrywał Amerykę “ooo jakie piękne, niebieskie niebo”, “o jakie cudne góry”, “O czyste powietrze”. I nagle czas staje w miejscu.

W tej rubryce znajdziesz nasze propozycje dotyczące samorozwoju, inspirujące cytaty, recenzje książek, oferty szkoleń, informacje o ciekawych wydarzeniach, wywiady z ludźmi sukcesu. Otwórz swoją głowę, zapraszamy!